YEMEK TIRINDAN İŞ MAKİNASINA EKİPLER GİRESUN’DA


0
7 shares

OBB HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYOR

Selin en çok etkilediği Dereli ilçesinde selin yaralarını sarmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi komşu il için bütün imkânlarını seferber etti. 

Hafta sonu yaşanan şiddetli yağış Giresun’da sele dönüştü. Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerin de ciddi zarar gördüğü Giresun’da şiddetli yağıştan en fazla Dereli ilçesi etkilendi. Derelerin taştığı ilçede cadde ve sokaklar nehre döndü, park halindeki araçlar sel sularına kapılarak sürüklendi. Heyelanların meydana geldiği ilde 3’ü asker 8 kişi hayatını kaybetti, 2’si asker 8 kişi ise kayboldu. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla kaybolan askerler ve vatandaşlarıarama çalışmalarına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından 9 kişilik arama kurtarma ekibi gönderildi. OSKİ Genel Müdürlüğü vatandaşlara sağlıklı içme suyu temin etmek için alt yapı çalışmalarına destek oldu. Öte yandan 1 greyder ve loder aracın yanı sıra Giresun’da sel felaketinde mağdur olan vatandaşlar için 5.000 kişi kapasiteli, tam donanımlı mobil mutfak tırı da vatandaşlara sıcak yemek temini için bölgede konuşlandırıldı. 

İLÇEDE HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN EKİPLERİMİZ SEFERBER OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hassasiyet gösterdiği Giresun için idareciler de yoğun mesai harcıyor. Genel Sekreter Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us ile çalışmaları yerinde inceledi. 

Genel Sekreter Coşkun Alp de ilçede hayatın normale dönmesi için Büyükşehrin bütün imkânlarını seferber ettiğini belirterek, “Yol üzerindeki iki köprü Akkaya Köprüsü’nün geçişine göre yapılmamış. Zeminle yapışık vaziyette inşa edilen köprünün altı taşkın nedeniyle dolunca sel suları köprünün üzerinden ilçeyi etkisi altına almış. Bu köprüler kemerli yapılsa ve hava payı bırakılsaydı bu oranda bir tahribat yaşanmazdı. Yaşanan afet nedeniyle bölgede alt ve üst yapı ciddi zarar görmüş. İnşallah bu tür tehlikelere bir daha maruz kalmayız. Burada hayatın normale dönmesi için ekiplerimiz seferber oldu. Mobil mutfak tırımız da vatandaşların yemek ihtiyacını karşılıyor. Ekip ve ekipman desteğini de ilk günden itibaren bölgeye veriyoruz. Bir loder aracını daha bölgeye göndereceğiz. Tablo ağır. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu. 

VATANDAŞLAR SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞANA KADAR DESTEĞİMİZ SÜRECEK

OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Dereli’de alt yapının iyileştirilmesi için OSKİ ekiplerinin seferber olduğunu söyleyerek, “Dereli’de bütün alt ve üst yapı zarar gördü. Biz de komşu ilimizdeki alt yapı çalışmalarının onarımı noktasında ekiplerimizi buraya yönlendirdik. Arkadaşlarımız alt yapıyı onararak vatandaşların hayati ihtiyacı olan suyun bir an evvel evlerine ulaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar sağlıklı içme suyuna kavuşana kadar desteğimiz sürecek” dedi


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
7 shares

Yorumlar

yorumlar

Bir Format Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Trivia Testi Oluştur
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya fikirleri belirlemek için anket
Hikaye
Gömülü ve Görselli Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Dereceli Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için olumlu oy verin veya olumsuz oy verin
Mem
Özel memler oluşturmak için kendi görsellerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format