numan kurtulmuş

“Bu Olay Geçmişte Kalacak”


0
4 shares

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Aybastı ilçesinde heyelana maruz kalan vatandaşların şimdiye kadar mağdur edilmediğini, gerekli yardımların hem Valilik hem Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak vatandaşların bu afetten sonra ayakta kalmasının temin edilmeye çalışıldığını belirterek, “Bundan sonra da özellikle AFAD üzerinden bu afetin izlerinin bütünü ile silinebilmesi için kalıcı destekler, kalıcı konutlar yapılması süreci başlıyor.” dedi.

Sağlık Mahallesi’ndeki heyelanlı bölgede incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Kurtulmuş, mahalle sakinlerine “geçmiş olsun” dileyerek bayramlarını kutladı.

Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekten önemli bir felaket ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Allah’ın lütfu, bir tek vatandaşımızın burnu kanamadan, hiçbir zayiat olmadan bu doğal, büyük afeti atlatmış olduk.” ifadesini kullandı.

İlk andan itibaren kendisi ve Büyükşehir Belediyesi, Ordu Valiliği, Kaymakamlık ve bütün belediyelerin, bütün güçleriyle yaraların sarılması için çalışmalar sürdürdüğüne işaret eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Buradaki vatandaşlarımız şimdiye kadar mağdur edilmedi, gerekli yardımlar hem Valilik hem Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak vatandaşlarımızın bu afetten sonra ayakta kalması temin edilmeye çalışıldı. Bundan sonra da özellikle AFAD üzerinden bu afetin izlerinin bütünü ile silinebilmesi için kalıcı destekler, kalıcı konutlar yapılması süreci başlıyor. Hep beraber arkadaşlarımız takip ediyor, bendeniz de bu işi birinci derecede takip edenlerden birisi olmaya devam edeceğim. İnşallah bu bölgenin yaşamış olduğu afet sonrasında kısa süre içerisinde yeniden canlanması, yaralarının sarılması temin edilecek.”

Kurtulmuş, emeği geçen, ilk andan itibaren canla başla çalışan, afeti yaşanmadan önce tespit ederek vatandaşların tahliyesini sağlayan başta Ordu Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, AFAD ve ilgili bütün birimlere yürekten teşekkür ettiğini dile getirerek, “Vaktinde, anında çok seri kararlar alınarak seri uygulamalar yapıldı ve burada vatandaşlarımızın Allah muhafaza kötü bir sonuçla karşılaşmasının önüne geçildi. Şimdi bundan sonraki süreçte de kalan bütün bu eksikliklerin giderilmesinde, yine seri şekilde çalışılacak. Etkin kararlar alınacak ve ümit ediyorum ki buradaki afetin yaraları bütünüyle sarılacaktır. Bir kez daha bölge halkına, Ordulu hemşehrilerimize ‘Geçmiş olsun.’ diliyorum.” diye konuştu.

Doğu Karadeniz bölgesinin önemli sorunlarından birisinin bu tür toprak kaymaları olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, bundan sonraki süreçlerde çok daha titiz, dikkatli olarak özellikle yeni yapılanmaların takip edileceğini ve vatandaşların bu tür heyelan riskleriyle karşılaşmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını vurguladı.

Kurtulmuş, Aybastı’da ve burada yaşayan vatandaşlarla bayramlaşma imkanı bulduğu için de oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, “İnşallah en kısa süre içerisinde bu olay gelmiş geçmiş olacak, etkileri de ortadan kaldırılmış olacak.” ifadesini kullandı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
4 shares

Yorumlar

yorumlar

Bir Format Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Trivia Testi Oluştur
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya fikirleri belirlemek için anket
Hikaye
Gömülü ve Görselli Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Dereceli Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için olumlu oy verin veya olumsuz oy verin
Mem
Özel memler oluşturmak için kendi görsellerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format